Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

App Store dosiahol magickú hranicu 50 miliárd stiahnutých iOS aplikácií za necelých 5 rokov od svojho vzniku. Digitálna distribučná platforma App Store vznikla 10. júla 2008 a pri svojom spustení obsahovala približne 500 aplikácií. Apple ju používateľom systému OS X priniesol prostredníctvom aktualizácie multimediálneho prehrávača iTunes. App Store mohli v tej dobe po prvý krát využiť aj majitelia iPhonu 3G, ktorého predaj bol spustený 11. júla, teda na druhý deň po oficiálnom spustení App Storu.

App Store 50 miliárd stiahnutí

10 miliárd stiahnutí dosiahol 22. januára 2011, teda zhruba po dva a pol roku od svojho spustenia. Krivka popularity rástla exponenciálnym radom a v júli toho istého roka Apple hlásil už 15 miliárd stiahnutí a 200 miliónov registrovaných iOS používateľov. Marec 2012 bol pre App Store ďalším významným medzníkom, stiahnutých bolo 25 miliárd aplikácií. V tom istom roku počas vývojárskej konferencie WWDC 2012, Apple oznámil približne 400 miliónov iOS používateľov.

App Store 50 miliárd stiahnutí

Ďalších 25 miliárd stiahnutí App Store dosiahol za vyše 14 mesiacov a v dnešnej dobe používatelia sťahujú  každú sekundu 800 aplikácií (2 miliardy mesačne). App Store dnes ponúka v 155 krajinách sveta približne 850 tisíc iOS titulov, z ktorých 350 tisíc je primárne určených pre majiteľov iPadov.

„Apple by chcel poďakovať všetkým svojim úžasným zákazníkom a vývojárom, vďaka ktorým sa podarilo dosiahnuť 50 miliárd stiahnutí“, uviedol Eddy Cue, šéf divízie Internetového softvéru a služieb. „App Store dramaticky zmenil spôsob, akým ľudia používajú svoje mobilné zariadenia a podarilo sa mu vytvoriť ekosystém, vďaka ktorému sme vývojárom mohli vyplatiť už viac ako 9 miliárd amerických dolárov“.

Brandon Ashmore

Výherca 10-tisícovej poukážky, Brandon Ashmore

Známy je už aj víťaz 10-tisícovej poukážky na nákup v App Store. Je ním 21-ročný študent, Brandon Ashmore zo štátu Ohio. Mladík šiel za svojou výhrou celkom premyslene. Podľa jeho slov, trpezlivo čakal a sledoval oficiálnu stránku s odpočítavaním. Keď sa číslo 16. mája večer blížilo k magickej hranici 50 miliárd, do svojho iPhonu 5 si počas noci stiahol 5 nových iOS aplikácií. Keď mu na druhý deň zavolali zástupcovia spoločnosti Apple, myslel si, že ide o žart. Víťazným sa pre neho stal bezplatný titul Say the Same Thing. Mladík sa zatiaľ nerozhodol, akým spôsobom svoju výhru minie.

Pre úplnosť je potrebné pripomenúť, že Apple odmenil ďalších 50 používateľov v poradí poukážkou 500 $.

Tagged with →  
Share →