Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Používanie iPodu Nano ako náramkových hodiniek sa stalo celkom trendy, odkedy to s istou dávkou irónie odporučil Steve Jobs pri jeho predstavení. Samotné zariadenie má však v tomto ohľade isté obmedzenia. Na stránke Redmond Pie sa objavil koncept s názvom iWatch 2, ktorý posúva víziu Apple hodiniek do úplne novej úrovne – tento koncept ponúka nádherný dizajn s množstvom nových funkcií.

iWatch 2

V súčasnej dobe sa už na scéne objavujú zariadenia ako I’m Watch, či náramkové hodinky poháňané systémom Android, ktoré svojou funkcionalitou prevyšujú iPod Nano. Možno je preto čas, aby sa aj firma Apple zapojila do hry s názvom „Inteligentné hodinky“. Dizajnér Antonio De Rosa preto vytvoril návrh, ako by takéto Apple hodinky budúcnosti mohli vyzerať. Imaginárne hodinky sú konštruované z typických Apple materiálov – sklo a hliník.

iWatch 2

Nemenej zaujímavým je tiež návrh užívateľského rozhrania. De Rosa vytvoril aj v tomto smere vzhľad v štýle už existujúceho operačného systému iOS, ktorý v tejto podobe užívateľovi ponúkne už overené prostredie s funkciami veľmi podobnými tým, ktoré už dôverne pozná.

iWatch

Koncept ďalej ponúka Wi-Fi a Bluetooth konektivitu, podporuje priamu synchronizáciu s už existujúcimi iOS zariadeniami a užívateľovi ponúkne zoznam hovorov a príspevky z Twitter alebo RSS kanálu. Hodinky iWatch 2 by tiež mali obsahovať vstavanú kameru pre uskutočnenie FaceTime hovorov. Dokonca by tu mohol byť vstavaný mini-projektor.

iWatch

Je zrejmé, že firma Apple by v prípade návrhu a výroby podobných hodiniek viac prihliadala na užívateľskú jednoduchosť a možno aj o niečo uhladenejší dizajn, no návrh Antonia De Rosu je určite do istej miery zaujímavý a dáva priestor na diskusiu, či sa Apple v budúcnosti naozaj rozhodne podobné zariadenie vyrábať. Čo vy na to?

zdroj: MacTrast

Tagged with →  
Share →