Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Obaly určené pre notebooky len zriedkavo prejdú inováciou. Doteraz najväčším skokom bol prechod od klasickej čiernej k rozmanitým farbám. Spoločnosť Silva Limited prichádza na trh s púzdrom určeným pre MacBook a MacBook Pro, ktorý je kompletne vyrobený z bambusu.

SILVA Limited Bamboo case

Tieto obaly sú vyrábané ručne a popruh určený na nosenie umocňuje vzhľad kufríka. Keďže bambus je jednou z najrýchlejšie rastúcich rastlín, je úplne ekologický. Obaly sú vyrábané z pevnej bambusovej dosky, ktorá je na mieru vyrezávaná špeciálnymi CNC prístrojmi (roboti na vyrezávanie dreva). Následne sú brúsené, lepené  a to všetko ručne. Pre umocnenie elegantného vzhľadu  a vyzdvihnutie štruktúry sa obal potiera čínskym drevným olejom. V konečnej fáze je natiahnutá vrstva polyuretánu, ktorá zabezpečí pevnosť bambusu.

Bambusový obal

Bohužiaľ, tieto obaly sú krehké, predsalen ide o drevený výrobok. A hoci sú vyrobené z masívneho dreva ich hmotnosť nie je veľká. Vnútorná strana je lemovaná plsťou, ktorá chráni váš počítač.

Vnútro je tvorené plsťou

 

Tvorca týchto obalov hovorí:

Keď som mal 10 rokov, začal sa sa učiť ako pracovať s drevom a to za pomoci môjho otca. Neustále mi vysvetľoval ako sa pracuje s drevom a čo všetko je z neho možné vytvoriť. A tak sa zrodila láska k drevu.

Osobne mám rád Apple. Ako nový obchodník som sa rozhodol skombinovať dve veci, ktoré milujem. A to drevo a Apple výrobky. Začal som pracovať na projekte, ktorý nielen ochráni Apple produkty ale dá im aj „zelenú“ v oblasti ekológie. Toto všetko ma priviedlo k vytvoreniu bambusových obalov určených pre MacBooky.

Bambusový obal

Obal:

  • pevné bambusové dosky
  • diely vyrezávané pomocou CNC prístroja
  • ručne zmontované a brúsené

Popruh:

  • ručne vyrezávaný s možnosťou ukrytia
  • tvarovaný pre komfortný pocit
  • ručne leštený a naolejovaný

Posledné úpravy:

  • ručne potierané čínskym drevným olejom
  • 2 vrstvy polyuretánu pre zabezpečenie pevnosti

Obaly sú dostupné pre MacBook Pro a to vo veľkostiach 13” a 15” za 179,99$.

 

Tagged with →  
Share →