Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Chýry o tom, že spoločnosť Facebook sa snaží vyvinúť vlastný smartphone sa internetom šíria už značne dlhú dobu. Podľa najnovších informácií zo stránky iDownloadblog je Mark Zuckerberg o niečo bližšie k uskutočneniu tohto zámeru. V spoločnosti Facebook sa totiž objavilo niekoľko inžinierov, ktorí vo firme Apple spolupracovali pri vývoji iPhonu a iPadu.

Správa na stránke iDownloadblog:

Spoločnosť si už najala minimálne siedmych softvérových a hardvérových inžinierov, ktorí v minulosti pracovali vo firme Apple. Niektorí z nich spolupracovali pri vývoji iPhonu a jeden z nich pracoval na iPade.

Facebook Smartphone

Jeden z nich opísal svoje prvé stretnutie so šéfom spoločnosti Facebook, Markom Zuckerberhom. Ten ho mal údajne žiadať o poskytnutie mnohých detailov, týkajúcich sa hardvéru firmy Apple.

Pán Zuckerberg sa pýtal na mnohé komplikované informácie, ktoré sa týkali napríklad typu použitých súčiastok. Ďalší bývalý Apple odborník z oblasti hardvéru bol vraj spoločnosťou Facebook najatý za účelom akéhosi hardvérového výskumu.

Tieto snahy sú podľa spomínanej webovej stránky už tretím pokusom spoločnosti Facebook v oblasti vývoja svojho vlastného smartphonu. Predošlé experimenty stroskotali kvôli technickým problémom, ktoré by sa mali pokúsiť prekonať práve najatí špecialisti zo spoločnosti Apple.

Facebook zo svojou širokou používateľskou základňou by v prípade potvrdenia sa týchto neoverených informácií určite zamiešal karty na trhu inteligentných telefónov, kde v súčasnej dobe vládnu iOS a Android zariadenia.

Tagged with →  
Share →