Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Spoločnosť MetaWatch prichádza na trh náramkových hodiniek s novinkou, v podobe rovnomenných inteligentných hodiniek, ktoré budú spolupracovať s akýmkoľvek smartphonom, využívajúcim technológiu Bluetooth 4.0 (v súčasnej dobe napríklad iPhone 4S, Galaxy S III a ďalšie). Nová technológia Bluetooth 4.0 sa vďaka svojej nízkej spotrebe energie teší záujmu mnohých výrobcov, ktorí sú odteraz schopní vyvíjať zariadenia, s podstatne dlhšou výdržou batérie.

MetaWatch - Bluetooth 4.0 hodinky

Hodinky MetaWatch budú disponovať displejom s rozlíšením 96 x 96 px a povrchom z minerálneho skla. Okrem aktuálneho času sa na tomto trojriadkovom panely budú zobrazovať informácie o počasí, telefón tiež poskytne údaje o prichádzajúcich a odchádzajúcich hovoroch, SMS správach, či e-mailoch. Veľkou výhodou hodiniek MetaWatch, je voľne programovateľný systém používateľského rozhrania, čo hodinkám do budúcnosti dáva široké možnosti ďalšieho využitia.

Vývoj hodiniek MetaWatch sa nachádza poslednej fáze a na pultoch predajní by sa mohli objaviť už koncom mája. Finálne zariadenie bude obsahovať šesť programovateľných tlačidiel, ďalej senzor intenzity okolitého svetla, ktorý zabezpečí primerané podsvietenie displeja, vibračný motorček a akcelerometer. Vodotesné púzdro v bielom alebo čiernom prevedení bude vyrobené z nerezovej ocele a biely alebo čierny remienok bude z pravej kože. Cena by sa mala pohybovať na úrovni 200 $ a hodinky by sa mali predávať na americkom aj európskom trhu.

Tagged with →  
Share →