Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

V priebehu tohto leta prinesie nový operačný systém OS X 10.8 Mountain Lion viac ako 100 noviniek. Novinky sa budú samozrejme týkať aj jeho natívnych aplikácií. Jednou z nich je aj populárnych webový prehliadač Safari, ktorý počas svojej takmer desaťročnej existencia prešiel už niekoľkými významnými zmenami. V súčasnosti ho celosvetovo využíva približne 8 – 10 % užívateľov internetu (v závislosti na regióne). Aplikácia Safari dnes ponúka jedno z najjednoduchších používateľských prostredí bez toho, aby trpelo nedostatkom funkcií.

Vo verzii 5.2 bude určite najvýznamnejšou novinkou zjednotenie sekcie pre webové vyhľadávanie so sekciou, do ktorej užívateľ zadáva URL adresu webovej stránky. Nové Safari tak ako sa zdá, ide po stopách čoraz viac populárneho prehliadača Google Chrome. Odteraz bude aj Safari používateľovi (podobne ako Google Chrome) pri zadávaní určitého výrazu do tohto unifikovaného riadku ponúkať okamžité výsledky vyhľadávania, či nedávno navštívených webových stránok. Novinkou je tiež  zvýraznenie hostu pri URL adrese tak, aby aj neskúsený používateľ videl, na akom serveri sa v danej chvíli nachádza. Apple chce týmto spôsobom chrániť používateľov pre prípadným phishingom.

Ďalšou novinkou je multifunkčné tlačidlo „Zdieľať“, ktoré je umiestnené hneď vedľa riadku s URL adresou. Pomocou tohto tlačidla si používateľ jednoducho pridá danú stránku medzi svoje obľúbené stránky, alebo do zoznamu „Na prečítanie“ (Reading List). Tlačidlo tiež ponúkne jednoduché zdieľanie danej stránky na sociálnej sieti Twitter, jednoduché odoslanie odkazu na danú stránku e-mailom alebo prostredníctvom novej aplikácie Message.

zdroj: AppleInsider

Tagged with →  
Share →