Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Rekordne rýchlu penetráciu systému Mountain Lion medzi Mac používateľmi ovplyvnili tri dôležité faktory. Prvým z nich je nižšia cena (15,99 € resp. 19,99 $ oproti 24,99 € resp. 29,99 $ v prípade OS X 10.7), druhým je fakt, že nejde o tak významný evolučný upgrade, ako v prípade OS X 10.7 Lion, ktorému používatelia väčšinou až tak nedôverujú. Tretím, nie menej významným faktorom je jeho jednoduchá inštalácia a distribúcia prostredníctvom Mac App Storu.

Mountain Lion Penetrácia

Podľa údajov reklamnej spoločnosti Chitika, ktorá monitoruje a analyzuje tok dát na internete, dosiahol Mountain Lion 3,2-percentný prienik v priebehu prvých 48 hodín, čím sa stal najrýchlejšie adaptovaným operačným systémom v histórii. Ako máme možnosť vidieť v grafe, v súčasnosti je stále najviac využívaným systémom Mac OS X 10.6 Snow Leopard, so 45,5-percentným podielom spomedzi všetkých Mac zariadení. Za zmienku tiež stojí informácia, podľa ktorej používalo systém Lion tri mesiace po jeho vydaní „iba“ 14 percent používateľov, v súčasnej dobe je OS X 10.7 nainštalovaný na viac ako tretine (34,97 %) všetkých Mac počítačov.

Ak vezmeme do úvahy oficiálnu informáciu z mája tohto roka, podľa ktorej spoločnosť Apple predala približne 66 miliónov počítačov Mac, môžme si odvodiť, že v súčasnosti používa poslednú verziu systému OS X približne 2,11 milióna Mac používateľov a pri cene 19,99 $ tento nový prírastok priniesol kalifornskému gigantovi viac ako 42 miliónov amerických dolárov (za predpokladu, že si za nový systém všetci poctivo zaplatili).

Ako ste na tom vy? Máte už novinku na svojich jablčných miláčikoch?

Share →