Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Po niekoľko mesačných špekuláciách a chýroch bol 9. januára 2007 pred rozsiahlym publikom v San Franciscu v sále budovy Moscone Center Stevom Jobsom predstavený originálny iPhone. Na pultoch predajní sa toto revolučné zariadenie objavilo 29. júna a hneď od začiatku svojej existencie začalo prepisovať históriu v oblasti mobilných telefónov.

eBay iPhone 1G

Na aukčnom portály eBay sa pred niekoľkými dňami objavil 8 GB iPhone prvej generácie v originálnom balení tak, ako bol vyexpedovaný z továrne. Predávajúci stanovil jeho cenu na úctyhodných 10 000 amerických dolárov a v popise zariadenia ju obhajuje nasledovným spôsobom: „Pre každého zberateľa by bol tento továrensky zabalený 8 GB Apple iPhone 1. generácie veľkolepou voľbou. Pred sebou máte kus histórie! Výnimočný kus a korunovačný klenot každej zbierky. Zberateľov sen Apple iPhone!“

Monumentálny opis a predávajúci zrejme verí, že zariadenie je hodné tejto nezanedbateľnej sumy. Aj keď by sa niektorým mohlo zdať, že ide o utópiu a nereálnu ponuku, ak by sme sa na spomínanom portály poobzerali, nájdeme ďalšieho predávajúceho, ktorý rovnako ako v prvom prípade ponúka nerozbalený originálny iPhone a účastníci dražby sú v súčasnej dobe už na úrovni 6 100 $. Aj v tomto prípade je určená cena „Kúp ihneď“ na úroveň 10 000 $.

Aj keď iPhone je určite prelomovým a enormné populárnym zariadením svojej doby, je otázne, či má už dnes hodnotu 10 000 amerických dolárov (8 106 €). Aký je váš názor? Rozšírili by ste si svoju zberateľskú políčku o tento kúsok? Koľko by ste boli ochotní zaplatiť vy?

Tagged with →  
Share →