Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Príchod zbrusu novej neobmedzenej jailbreak úpravy klope na dvere a podľa posledných správ odomkne takmer všetky dostupné iOS zariadenia. Dokonca aj tie, na ktorých beží nedávno sprístupnený systém iOS 6.1. Podľa všetkého nás od nového jailbreaku delí už iba niekoľko dní (neoverené informácie hovoria o termíne „Super Bowlu 2013“, teda už túto nedeľu 3. februára), poďme si zhrnúť, čo všetko by ste pred samotným „odomknutím“ svojho iGadgetu mali vedieť.

iOS 6 Jailbreak Untethered

„Evad3rs“ je krycí názov tímu hackerov, ktorí vraj na dôležitej jailbreak úprave usilovne pracujú už niekoľko mesiacov. Slabinu v iOS 6 našli títo „vývojári“ už pred niekoľkými týždňami – zámerne však čakali na vydanie iOS 6.1, aby sa uistili, že Apple slabinu neobjaví a jailbreak bude fungovať ako má. Čakanie sa vyplatilo – iOS 6.1 je tu a nový neobmedzený (Untethered) jailbreak bude dostupný pre takmer všetky súčasne iOS zariadenia, vrátane iPhonu 5 či iPadu mini (s výnimkou Apple TV 3G).

Ak aj vy vlastníte jedno z posledných jablčných iZariadení a jailbreak úprava je pre vás zaujímavá, prinášame vám niekoľko dobre mienených odporúčaní ešte pred tým, ako bude jailbreak od Evad3rs na svete.

1) Nezabudnite na zálohu

Jailbreak iOS 6.1 - iCloud zálohaPredtým, než sa do čohokoľvek pustíte, uistite sa, že máte všetok svoj aktuálny obsah zálohovaný v iCloude alebo v aplikácii iTunes. Túto zálohu budete potrebovať na obnovenie zariadenia, ak sa už raz rozhodnete pre jailbreak. Zároveň je dobré mať poistku, ak sa náhodou niečo pokašle.

Skontrolovať, či je vaša záloha aktuálna môžete buď cez iCloud alebo pripojením zariadenia cez USB kábel do počítača a zálohovať manuálne cez iTunes. Záloha cez iCloud je určite pohodlnejšia, avšak obnova dát pomocou zálohy uloženej v počítači je o čosi rýchlejšia.

Ak už používate jailbreaknutú verziu iOS 5, zálohujte si Cydia súbory oddelene, aby ste ich vedeli rýchlejšie obnoviť.

2) Pripravte sa na obnovu

Mnohí z vás ste už určite aktualizovali na verziu iOS 6.1. Ak na svojom zariadení máte uložených veľa aplikácii, odrazí sa to na dĺžke celého procesu jailbreaku. Najlepšie bude, ak urobíte jailbreak hneď po „čistej“ aktualizácii na iOS 6.1 a následne obnovíte dáta zo zálohy. Zariadenie bude stále jailbreaknuté a navyše, budú v ňom všetky vaše údaje.

Ak ste ešte neaktualizovali, stiahnite si software z našej sekcia iOS Download a uložte ho v počítači. Keď príde čas na jailbreak, môžete obnoviť dáta spolu s čistou inštaláciou na iOS 6.1 cez iTunes. Kliknite na “Obnoviť” (Restore) v iTunes a zároveň držte tlačidlo „Alt“, objaví sa vám možnosť vybrať inštaláciu iOS 6.1 z vášho pevného disku. Týmto spôsobom ušetríte niekoľko zdĺhavých minút, v prípade, že jailbreak už bude dostupný a vy budete ešte musieť aktualizovať na iOS 6.1. S obnovou svojich dát počkajte až po jailbreak úprave systému iOS 6.1.

3) Trpezlivo čakajte

Evad3rs plánujú sprítupniť neobmedzený jailbreak pre iOS 6.1 v priebehu nasledujúcich dní. Podľa posledných indícii, by termínom vydania mohla by už nasledujúca nedeľa. Ak chcete vedieť o vydaní jailbreaku ako prví, sledujte @evad3rs na Twittri alebo navštívte stránku evasi0n.com a sledovať môžte samozrejme aj @MacWebsk – akonáhle bude jailbreak na svete, prinesieme vám podrobný postup samotnej úpravy.

Na záver si pozrite zoznam iZariadení, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou nebudú kompatibilné s najnovšou verziou jailbreak úpravy:

  • iPhone 2G
  • iPhone 3G
  • iPod touch 1-3G
  • iPad 1
  • Apple TV 3
Share →