Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Dohoda medzi spoločnosťami Proview a Apple, sa na území Číny stala okamžite horúcou novinkou číslo jeden. Podľa denníka Wall Street Journal však mnohí Číňania hovoria o tejto dohode ako o „mafiánskych praktikách“ zo strany spoločnosti Proview. Tá si údajne svojimi nekalými metódami od firmy Apple vydobyla 60 miliónov amerických dolárov. Jeden z online diskutujúcich s istou dávkou irónie poznamenáva, že spomínaných 60 miliónov je pre ostatných dostatočnou motiváciou na to, aby si začali registrovať všetky možné „iProdukty“ a v budúcnosti z toho na súdoch profitovali. Proview však názov IPAD registroval začiatkom 90-tych rokoch minulého storočia.

Apple vs. Proview

Apple zaplatí za právo používať názov „iPad“ na území Číny 60 M $

Mnohí čínsky fanúšikovia naopak, v súvislosti s vyriešením súdneho sporu očakávajú skorý začiatok predaja tretej generácie jablčného tabletu na území Číny. Ten získal povolenie na predaj od tamojších úradov koncom marca, no dodnes sa nezačal predávať. Čína je pritom pre firmu Apple v posledných rokoch veľmi dôležitým trhom. Číňania vedú rebríček v počte aktivovaných iOS zariadení a v minulom roku bol čínsky trh druhým najväčším odbytiskom Apple produktov.

Najvyšší ľudový súd v meste Guangdong informuje o dohode medzi spoločnosťami Proview Technology a Apple. Američania zaplatili 60 miliónov amerických dolárov za právo používať slovo „IPAD“ v názve ich produktu na území Číny. Prvotné informácie hovorili o 400 M $, ktoré Proview za toto právo požadoval. Apple ponúkol 16 M $, to však Tchajwančania odmietli.

Tagged with →  
Share →