Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Microsoft vydal v priebehu dnešného dňa prekvapujúcu správu – jeho rady opúšťa Steve Sinofsky, šéf divízie Windows a projektu Surface. Informáciu o zmenách vo vedení spoločnosti priniesla Kara Swisher z AllThingsD, ktorá hovorí aj o vyjadrení predsedu predstavenstva Billa Gatesa. Ten vraj plne podporuje rozhodnutie súčasného šéfa firmy Microsoft Steva Ballmera. Sinofského odchod vraj podľa Gatesových slov prospeje budúcej lepšej spolupráci medzi jednotlivými divíziami.

Steven Sinofsky

Podľa spomínanej reportérky, aj napriek tomu, že Bill Gates si udržiaval so Sinofskym veľmi blízky vzťah, dnes vyjadril plnú podporu súčasnému šéfovi spoločnosti. Ballmer chce týmto krokom docieliť vo firme Microsoft lepšiu integráciu medzi divíziami a tiež viac ako kedykoľvek predtým, zainteresovať najvyššie vedenie do procesu plánovania budúcich verzií systému Windows.

Steve Sinofsky pracoval v Microsofte od roku 1989 a jeho začiatky vo firme sa spájajú s vývojom kancelárskeho balíka Office 95 a 97. Neskôr sa postavil na čelo divízie Office a pod jeho vedením boli vydané verzie 2000, XP, 2003 a 2007. V súčasnej dobe stojí na čele divízie Windows, kde dohliadal na zrod jeho verzii Vista, Windows 7 a Windows 8. Medzi spolupracovníkmi si však vybudoval povesť kontroverzného, podráždeného, dokonca niekedy až agresívneho človeka, podobne ako nedávno spomínaný Scott Forstall vo firme Apple. Do konfliktov s ním sa niekoľkokrát dostal aj samotný CEO spoločnosti Microsoft, Steve Ballmer.

Narozdiel od Forstalla, ktorého výpoveď vraj bola pre Apple riešením „v poslednej chvíli“, Sinofského výpoveď bola v Microsofte v posledných týždňoch témou číslo jeden. Po je­ho od­cho­de sof­tvé­ro­vý aj har­dvé­ro­vý vý­voj v di­ví­zii Win­dows po­ve­die Ju­lie Lar­so­no­vá-Gree­no­vá a fi­nan­čná ria­di­teľ­ka Ta­mi Relle­ro­vá bu­de mať na sta­ros­ti mar­ke­ting a ob­chod­né zá­le­ži­tos­ti oko­lo Win­dows.

Tagged with →  
Share →