Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Spoločnosť Sharp dnes oznámila spustenie hromadnej výroby nových displejov s vysokým „Retina“ rozlíšením vo veľkostiach od 7 do 32 palcov. Nové panely využívajú technológiu IGZO (plynové polovodiče v zložení Indium Gálium Zinok), ktorá umožní vyrábať veľmi tenké  a energeticky až o 90 % menej náročné LCD obrazovky.

Apple údajne uvažoval o použití tejto technológie v tretej generácií svojho multimediálneho tabletu, rovnako ako aj vo svojom „fámami opradenom“ televíznom prijímači. Nízka energetická náročnosť tejto technológie by tiež mohla byť pre firmu Apple lákadlom, v súvislosti s onedlho očakávanou novou generáciou počítačov Mac (MacBook Pro, iMac).

MacBook Pro Retina

Dočkáme sa MacBooku Pro s HiDPI rozlíšením?

Načasovanie tejto udalosti je celkom zaujímavé, ak vezmeme do úvahy nedávne informácie o čoskorom príchode nových procesorov Intel Ivy Bridge a nedostatok skladových zásob súčasnej generácie 15-palcového MacBooku Pro. Zdá sa, že jednotliví výrobcovia chcú spoločnosti Apple dodať svoje komponenty práve v čase očakávaného príchodu nových Macov.

Tagged with →  
Share →