Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Jedna z najvýznamnejších a najnavštevovanejších webstránok súčasnosti – vyhľadávač Google oslavuje 13. narodeniny. Založila ho v septembri 1998 dvojica študentov informatiky na univerzite v Standforde – Larry Page a Sergey Brin, tí dnes patria medzi najbohatších a najvplyvnejších podnikateľov v IT priemysle.

Google oslávil 13. narodeniny

Ich cieľom bolo od začiatku zorganizovať zdanlivo nekonečné množstvo informácií na webe. Andreas von Bechtolsheim, spoluzakladateľ Sun Microsystems poskytol 100 000 dolárov na vznik spoločnosti Google Inc. Ešte toho istého roku sa Google zaradil medzi 100 najlepších webov na internete.

O rok neskôr spoločnosť dostáva prvú investíciu vo výške 25 miliónov USD od Sequoia Capital a Kleiner Perkins. Od roku 2000 na základe dohody spolupracuje s vyhľadávačom Yahoo. Postupom času vyhľadávač rozšíril svoje služby až do konečnej podoby, akú poznáme dnes.

Podľa dostupných informácii v roku 2010 dosiahla Google Inc. obrat vo výške 29,3 miliardy USD a zisk vo výške 8,5 miliardy USD. Osobný majetok spoluzakladateľa Larryho Pagea dosahuje výšku 12,8 miliardy dolárov a majetok Sergeja Brina na 12 miliárd USD.

zdroj: www.probiznis.eu

Tagged with →  
Share →