Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Len pred niekoľkými dňami sme vám priniesli informácie o tom, že platforma Steam, ako najväčší elektronický distribútor herných titulov súčasnosti, sa chystá od septembra tohto roka predávať okrem hier aj iný digitálny obsah. Keďže klientská aplikácia Steam je dostupná aj pre Mac používateľov, črtá sa veľmi vážny konkurent pre online obchod s Mac aplikáciami, Mac App Store. Spoločnosť Valve, ktorá stojí za celým projektom však ako sa zdá, neostane iba pri rozširovaní ponuky Steamu.

Steam Komunita

Game Hubs

Steam komunita podľa jej zakladateľov zažije v priebehu tohto týždňa najväčšiu zmenu od svojho spustenia v roku 2002. Od pondelka do štvrtka bude každý deň predstavená novinka v oblasti hráčskej komunity, ktorá by mala prispieť k lepšiemu zdieľaniu digitálneho obsahu, vytvoreného priamo používateľmi služby Steam. Od včera (pondelok) tak majú PC/Mac používatelia k dispozícii novinku v podobe služby Game Hubs. Tá umožňuje zdieľanie videí, screenshotov či módov jednotlivých hier na jednom mieste tak, aby k nim mali prístup aj ostatní hráči. To znamená, že ak vytvoríte screenshot, novú mapu, level či video, tento obsah môžte okamžite zdieľať na Game Hubs spoločne s ostatnými a tí si váš obsah budú môcť prezrieť, stiahnuť alebo nainštalovať. Keďže služba Steam Screenshots bola spustená vo februári 2011, v súčasnej dobe obsahuje Game Hubs viac ako 80 miliónov hráčskych fotografií, skoro 1 milión videí, 200 000 workshopov a ďalší hráčsky obsah.

Steam týmto spôsobom zjednotí viac ako 40 miliónov hráčov a črtá sa najväčšia herná sociálna sieť vôbec. Hráči budú mať možnosť zdieľať svoju tvorbu, čo povedie k veľmi rýchlej modifikácii viac ako 20 000 hier, ktoré sú v súčasnej dobe dostupné na Steame. Navyše, každá z týchto hier bude mať svoj vlastný Game Hubs, vďaka čomu Steam vytvorí nielen komunity medzi jednotlivými hráčmi, ale tiež medzi fanúšikmi jednotlivých herných titulov.

Group Updates

Ďalšou novinkou, ktorá bola v tejto súvislosti predstavená dnes (utorok), je služba Group Updates. Steam do dnešného dňa hlási viac ako 2,5 milióna hráčskych skupín, ktoré umožňujú združovať hráčov s podobnými záujmami, uľahčujú im komunikáciu a vzájomnú výmenu herných skúseností. Nové aktualizované skupiny podľa Steamu ponúknu prehľadnejšie používateľské prostredie, prostredníctvom ktorého každý hráč veľmi rýchlo zistí zameranie tej ktorej skupiny, kto je jej členom a tiež jej posledné aktivity.

V skupinách pribudne možnosť diskusie – privátnej alebo verejnej, dostupná bude tvorba diskusných fór a sub-fór, s plnou možnosťou moderovania, úpravy a mazania jednotlivých príspevkov. Každá skupina bude mať navyše zoznam svojich obľúbených hier a pribudne aj nastavenie predvoleného jazyka.

Tagged with →  
Share →