Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Podľa informácií, ktoré renomovanému denníku poskytli dva nezávislé zdroje, vraj začal jeden z ázijských dodávateľov firmy Apple hromadnú výrobu tabletu, ktorý bude menší v porovnaní so súčasnou generáciou iPadu. Nový jablčný tablet by mal ponúknuť displej s uhlopriečkou 7,85″ s nižším rozlíšením, ako v prípade 9,7-palcového iPadu tretej generácie. Nové displeje majú mať na svedomí spoločnosti LG a AU Optronics, ktoré už údajne začali s ich produkciou pred mesiacom.

Apple bude chcieť prostredníctvom menšieho tabletu dobehnúť svojich najväčších konkurentov. V júli tohto roka už napríklad firma Google predstavila svoj Nexus 7 a pred mesiacom sa objavil aj nový Kindle Fire HD od spoločnosti Amazon. Oba tablety sú v porovnaní s iPadom podstatne lacnejšie – Kindle Fire HD stojí 159 $ a Nexus 7 si americkí zákazníci kúpia za 199 $, cena 16 GB iPadu je na úrovni 499 $.

V súvislosti so správou o začiatku hromadnej výroby, sa na stránke UkrainianiPhone.com objavili aj fotografie niekoľkých uniknutých častí iPadu mini. Na fotografiách vidno obe farebné prevedenia a tiež otvor pre SIM kartu, čo naznačuje, že jeden z modelov bude disponovať mobilným pripojením.

Tagged with →  
Share →