Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Pre tých, ktorí nezachytili náš prvý príspevok pripomíname, že včera 29. mája sa v Kalifornii konala tradičná konferencia D10: All Things Digital, ktorú odštartoval súčasný šéf spoločnosti Apple, Tim Cook. Niekoľko desiatok minút trvajúcim rozhovorom Cooka sprevádzala dvojica žurnalistov – Walt Mossberg a Kara Swisher. Poďte si s nami prečítať niekoľko vyjadrení a odpovedí na ich otázky.

Tim Cook - D10: All Things Digital

Siri prinesie v najbližších mesiacoch ďalšie „cool nápady“ …

Nikomu netreba zvlášť vysvetľovať, že funkcia inteligentnej hlasovej asistentky Siri sa stala najvýznamnejším „ťahákom“ iPhonu 4S. Cook v tejto súvislosti naznačil, že spoločnosť Apple v žiadnom prípade neskončila s vývojom tejto hlasovej funkcie a v najbližších mesiacoch Siri dokáže úplne nové „cool“ veci. Podľa Cooka je hlasové ovládanie určite tým, čo zákazníci požadujú a budú príjemne prekvapení čo všetko ešte Siri dokáže.

Cook ďalej objasnil, že v prípade hlasového asistenta nie je podstatná samotná technológia rozpoznávania hlasu, ale porozumenie prirodzenej ľudskej reči. Inteligencia hlasovej asistentky Siri je podľa Cooka tým, o čom ľudia snívali už niekoľko rokov.

Spolupráca s Facebookom? „Stay tuned“ …

Tim Cook pri otázke, týkajúcej sa sociálnych sieti uviedol, že spolupráca so službou Facebook je „veľmi solídna“. Spoločnosť Apple túto sociálnu sieť plne rešpektuje a je otvorená ďalšej vzájomnej spolupráci. Pri otázke o údajnom „ťažkopádnom“ prístupe bývalého šéfa Steva Jobsa ohľadom nevyhovujúcich licenčných podmienok Facebooku a založení vlastnej sociálnej siete Ping, Cook odpovedal, že každý má vlastný pohľad na vec a svoj spôsob realizácie. Dodal však, že to, že majú dvaja silní hráči rozdielne pohľady na určitú záležitosť ešte neznamená, že nemôžu spolupracovať. Odpoveď ukončil záhadnou vetou: „Buďte na príjme …“.

Apple minulý rok do operačného systému iOS implementoval konkurenčnú sociálnu sieť Twitter. V najnovších testovacích zostavách iOS 6 sa údajne ukázali podobné indície o implementácií práve služby Facebook. Nechajme sa teda prekvapiť.

Pre Apple som sa rozhodol po prvých piatich minútach rozhovoru so Stevom Jobsom …

Šéf jednej z najúspešnejších technologických spoločností, Tim Cook hovoril aj o tom, prečo a ako sa v roku 1998 rozhodol prestúpiť zo spoločnosti Compaq a vstúpiť „na palubu“ firmy Apple. V spomínanom roku Cooka niekoľko krát kontaktovala agentúra, ktorú najal Steve Jobs, aby mu pomohla nájsť vhodného kandidáta na pozíciu manažéra výrobných operácií. Po niekoľkých odmietnutiach, sa nakoniec podvolil, aby v piatok večer absolvoval vyčerpávajúci let a v  sobotu ráno sa dostavil na stretnutie. „Bolo to veľmi zaujímavé stretnutie …“, uviedol Cook a dodal, že sám bol celkom prekvapení, ako po prvých piatich minútach sa chcel okamžite stať súčasťou firmy Apple.

K jeho rozhodnutia údajne prispela kombinácia troch faktorov. Prvým z nich bola brilantná Jobsova „vízia“, druhým bola úplne odlišná stratégia spoločnosti, ktorá sa sústredila na ovládnutie spotrebiteľského trhu narozdiel od konkurencie, ktorá sa snažila súťažiť s ostatnými na trhu. Tretím faktorom bolo zistenie, že Jobsa absolútne neovplyvnili peniaze, túto vlastnosť si ňom vysoko cenil.

Kombinácia týchto faktorov rozhodla – Tim Cook okamžite po návrate do firmy Compaq rezignoval.

Cooka tiež fascinovala povaha zákazníckej základne, ktorá podľa jeho názoru prejavuje určitý druh emócie, ktorá je v technologickom odvetví nezvyčajná.

Share →