Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Apple krátko po včerajšej úvodnej prezentácií sprístupnil nové verzie programov iTunes, iPhoto, iMovie, AirPort Utility a Final Cut Pro X. Takmer všetky aktualizované aplikácie prichádzajú s plnou lokalizáciou do slovenského (aj českého jazyka). iTunes 10.6.3 prináša okrem iného kompatibilitu s OS X 10.8 Mountain Lion a iOS 6 (systémy sú zatiaľ dostupné iba pre vývojárov). Slovenskú lokalizáciu ponúka už aj nová verzia aplikácie iPhoto a iMovie. Aktualizovanú verziu programu iTunes môžu Mac aj PC používatelia sťahovať na tejto stránke.

  • Riešenie problému, pri ktorom mohla aplikácia iTunes prestať reagovať počas synchronizácie iPadu (1. generácia) obsahujúceho učebnicu v iBooks
  • Oprava problému, pri ktorom sa fotky synchronizované na zariadenie mohli zobraziť v neočakávanom poradí
  • Riešenie problému, pri ktorom mohla aplikácia iTunes neočakávane vymazať playlisty vytvorené na zariadení
  • Oprava problému, pri ktorom mohla aplikácia iTunes neočakávane vymazať aplikácie zo zariadenia
  • Všeobecné vylepšenia výkonu a spoľahlivosti

Informácie o bezpečnostnom obsahu tejto aktualizácie získate na adrese:support.apple.com/kb/HT1222

AirPort 6.1 utilita slúži na nastavenie a správu Wi-Fi siete a základní AirPort vrátane zariadení AirPort Express, AirPort Extreme a Time Capsule. Zobrazte si grafický prehľad svojej Wi-Fi siete a zariadení. Upravte nastavenia základne a siete, prípadne spravujte rozšírené funkcie, ako napríklad režimy zabezpečenia, bezdrôtové kanály a ďalšie.

Najnovšie informácie o softvéri pre AirPort získate pomocou Aktualizácie softvéru v Systémových nastaveniach, prípadne navštívte nasledujúcu webovú stránku spoločnosti Apple: Apple Support Downloads.

Viac informácií o Apple Wi-Fi nájdete na adrese: http://www.apple.com/wifi/.

Ďalšou aktualizovanou Mac aplikáciou je Final Cut Pro X, ktorá sa okrem opravy niektorých problémov zameriava na Retina rozlíšenie 2880×1800, ktorým disponuje 15″ displej novej generácie MacBooku Pro 2012. Aktualizáciu je možné získať prostredníctvom sekcie Aktualizácia softvéru v hlavnej ponuke systému OS X.

V súvislosti s očakávaným vydaním nového systému OS X 10.8 Mountain Lion bude Apple v aktualizáciách svojich aplikácií určite pokračovať aj v najbližších dňoch.

Share →