Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Akcie spoločnosti Apple vo štvrtok zaznamenali na burze cenných papierov svoje nové historické maximum a hodnota firmy sa tak vyšvihla na úctyhodných 456 miliárd amerických dolárov. V ten istý deň mala pritom spoločnosť Microsoft hodnotu 256,7 miliárd dolárov a hodnota Google sa pohybovala na úrovni 198,9 miliárd. Akcie Apple si v tento deň polepšili o 3 %, čím firma dosiahla hodnotu vyššiu ako súčet spomínaných dvoch rivalov.

Tento míľnik firma Apple dosiahla aj vďaka nedávnemu historicky najúspešnejšiemu štvrťroku, v ktorom zaznamenala zisk 13,06 miliárd dolárov z predaja 37 miliónov kusov iPhonov, 15 miliónov kusov iPadov a 5,2 milónov kusov počítačov Mac. Celkový zisk firmy počas vianočného štvrťroku dosiahol 46,33 miliárd amerických dolárov.

Akcie Google sa naopak po zverejnení hospodárskych výsledkov minulý mesiac na Wall Street prepadli o 9 %. Na spomínanej burze cenných papierov si minulý mesiac pohoršila si aj firma Microsoft, keď hodnota akcií firmy klesla o 6 % potom, ako boli zverejnené zisky (4,74 miliardy $) z predaja operačného systému Windows.

Sklad

Hodnota firmy Apple sa vyrovnala firme Microsoft v máji 2010, kedy výrobca iPhonov dosiahol hodnotu 222 miliárd amerických dolárov. V auguste uplynulého roka spoločnosť Apple dosiahla hodnotu 346,74 miliárd $ a predbehla aj firmu Exxon, čím sa stala najhodnotnejšou firmou na svete z pohľadu burzy cenných papierov. Momentálne je medzi hodnotami firiem Apple a Exxon Mobil rozdiel viac ako 50 miliárd amerických dolárov.

Tagged with →  
Share →