Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Mac OS X je momentálne najrýchlejším operačným systémom na planéte a jednou z jeho pôsobivých vlastností je určite aj jeho rýchly štart. V porovnaní so Snow Leopardom je to síce iba nepatrné zrýchlenie, ak vezmeme do úvahy, že Lion štartuje 35 sekúnd a Snow Leopard 38 sekúnd, no stále ide o veľmi krátku dobu štartu. V poslednom čase sa však  čoraz viac vývojárov snaží skracovať čas štartu systému a šliapať tak na päty Apple OS X. Samozrejme to všetko nie je iba o rýchlom štarte, no ide stále o podstatnú vlastnosť.

Windows 8 vs. Mac OS X

Chrome OS je momentálne mimo hru, no jedna z jeho kľúčových vlastností je poskytnúť užívateľovi byť online za menej ako 10 sekúnd od spustenia. Na internete existuje video, na ktorom vidno, že to funguje neuveriteľne dobre. Samozrejme, pre OS Chrome je to jednoduché, pretože je to veľmi jednoduchý a minimalistický operačný systém, ktorý sa nestará o to, kde ste naposledy skončili, ani nespúšťa žiadne aplikácie alebo niečo podobné čo by mohlo mať za následok spomalenie systému. Spoločnosť Microsoft však necháva svojím nadchádzajúcim Windows 8 všetkých ďaleko za sebou.

Na horeuvedenom videu jasne vidno, že Windows 8 je ďaleko pred ostatnými OS v oblasti času potrebného pre štart systému. Plne funkčný operačný systém nabootuje za menej ako 10 sekúnd, čo je v súčasnej dobe neslýchané. Dúfajme, že toto video bude tlačiť aj ostatných vývojárov k zlepšovaniu ich OS v budúcnosti. Aj keď Windows 8 nemusí byť najlepší OS v histórii, vidieť tento vynikajúci pokrok je určite impozantné.

zdroj: www.mactrast.com

Tagged with →  
Share →