Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Spolu so šiestou generáciou systému iOS, získa takmer 80 miliónov iPadov po prvý krát štandardné hodiny s budíkom. Nie všetci sa však v súvisloslosti s touto novinkou potešili. Hodiny, ktoré sa na iPade spolu so systémom iOS 6 objavili totiž vyzerajú presne tak isto, ako slávne švajčiarske hodiny od dizajnéra Hansa Hilfikera, ktoré tamojšie železnice používajú na všetkých svojich staniciach už od roku 1944. Schweizerische Bundesbahnen (SBB) budú od Applu údajne požadovať finančnú náhradu.

iPad Clock vs. Swiss Railway Clock

Hodiny v iOS 6 na iPade vs. Tradičné hodiny švajčiarskych železníc

Sme naozaj radi, že Apple využil tradičné švajčiarske železničné hodiny. To znamená, že ide o naozajstný dizajnérsky kúsok. Tento akt je však zo strany Apple neoprávnený.“, uviedol hovorca švajčiarskych železníc, Christian Ginsig. Jediným vlastníkom ochrannej známky a autorských práv je SBB a zástupcovia železníc sú rozhodnutí využíť dostupné právne prostriedky na to, aby bola vzniknutá situácia vyriešená finančnou kompenzáciou zo strany spoločnosti Apple.

Švajčiarska pobočka firmy Apple sa ku vzniknutej situácii odmietla vyjadriť a zástupcov železníc odkázala priamo na americkú centrálu spoločnosti Apple.

Tagged with →  
Share →