Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Deň „D“ dnes nastal v prvých deviatich krajinách, v ktorých Apple spustil oficiálny predaj svojho najnovšieho smartfónu. iPhone 5 sa dnes objavil na pultoch značkových predajní Apple v USA, Kanade, Nemecku, Francúzsku, Veľkej Británii, Japonsku, Autrálii, Singapúre a v Hong Kongu. Pred kamennými predajňami Apple sa už tradične vytvárajú zástupy nadšencov, ktorí chcú mať najnovší výdobytok s logom odhryznutého jabĺčka v rukách ako prví. Aj tentoraz sa našli fanatici, ktorí pred vchodom do predajne byvakujú už niekoľko dní a nocí – väčšinou však ide o ľudí, za ktorými stoja populárne americké webstránky, ktoré sú za túto službu ochotné zaplatiť nezanedbateľné peniaze.

Napríklad v Japonsku sa na dnešnú udalosť snažili dôkladne pripraviť a predísť tak obrovským, niekedy až desiatky a stovky metrov dlhým zástupom. Na stránke Apple.jp bola pár dní pred oficiálnym spustením predaja vytvorená registračná sekcia, v ktorej sa musel zaregistrovať každý, kto sa dnes plánoval postaviť medzi čakajúcich. Registrovaný zákazník následne získal email s presným časom, kedy si môže pre svoj iPhone 5 prísť osobne.

V súvislosti s rekordným počtom predobjednaných kusov, analytici predpovedajú, že iPhone 5 by si do konca septembra (teda za menej ako dva týždne od začiatku predaja) mohlo kúpiť 10 miliónov zákazníkov. Na Slovensku a v Českej republike, by sa mal iPhone 5 objaviť nabudúci týždeň, 28. septembra 2012.

Apple Store na 5th Avenue v NYC

Apple Store Tokyo

Apple Store Austrália

Tagged with →  
Share →