Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Facebook vydal aktualizovanú verziu samostatnej aplikácie Messenger (používateľom iOS a Android zariadení umožňuje využívať funkcie webovej verzie chatu), ktorá po novom prichádza s niektorými novými VoIP funkciami. V prípade, že sa vám pri chatovaní so svojimi známymi nechce zdĺhavo ťukať do svojho smartfónu resp. tabletu, správu môžte nahrať a poslať v podobe zvukového záznamu (niečo podobné ponúka populárny WhatsApp Messenger).

Facebook Messenger

Navyše, Facebook momentálne na území Kanady testuje beta verziu živého prenosu zvuku (klasický režim VoIP) podobnú aplikácii Skype, Viber či iným. Postupom času si však používatelia Facebooku budú môcť cez aplikáciu Messenger navzájom bezplatne telefonovať. Facebook týmto krokom vytvorí jednu z najväčších komuníť, ktorej členovia si budú môcť bezplatne telefonovať využitím technológie VoIP.

Po nie príliš vydarenom prvotnom prevedení oficiálnej aplikácie Facebook pre iOS a Android, ju vývojári radikálne prepracovali a vylepšili až v priebehu uplynulého roka. V posledných mesiacoch je zrejmé, že Facebook sa svoje komunikačné služby snaží neustále zlepšovať a spoločnosť si začína uvedomovať aj dôležitosť používateľov dvoch najväčších mobilných platforiem.

Facebook Messenger (App Store)

Tagged with →  
Share →