Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Microsoft Office pre iPad, iPhone a Android zariadenia je realitou, aj keď spoločnosť Microsoft informácie o jeho vývoji niekoľkokrát dementovala. Portal The Verge dnes prichádza s informáciami, ktoré vraj pochádzajú od ľudí oboznámených s najbližšími plánmi spoločnosti Microsoft. Podľa najnovších správ, aplikácia Office Mobile sa na oboch mobilných platformách – iOS a Android – objaví už začiatkom roka 2013.

Office Mobile iOS Android

Office Mobile vraj bude dostupný ako bezplatná aplikácia, pomocou ktorej si iOS a Android používatelia budú môcť prezerať dokumenty balíka Microsoft Office. Rovnako ako v prípade aplikácií SkyDrive a OneNote, aj Office Mobile bude vyžadovať konto Microsoft. Pri prvom spustení bude používateľ nútený zadať svoje prihlasovacie údaje a následne bude mať možnosť prezerať si dokumenty vo formáte Word, PowerPoint a Excel. Možnosť úpravy sa bude dať aktiovať prostredníctvom platenej služby Office 365.

Aplikácia používateľovi ponúkne možnosť predplatiť si službu Office 365. Pre väčšie organizácie tu bude možnosť zadať kód, ktorý aktivuje službu Office 365 a tým aj možnosť editácie dokumentov. Nedávne informácie, ktoré prezentoval jeden z českých manažerov firmy Microsoft, pri predstavovaní kancelárskeho balíka Office 2013 prezrádzajú, že mobilná verzia by sa mohla objaviť na iOS zariadeniach už koncom februára alebo začiatkom marca. Majitelia Android zariadení si vraj počkajú do mája 2013.

Tagged with →  
Share →