Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Meno Peter Považan sa už na stránke MacWeb.sk skloňovalo v súvislosti s jeho iOS prvotinou „I am Doctor!„. Mladý slovenský vývojár sa v posledných rokoch venoval predovšetkým tvorbe webových stránok, no po získaní svojho prvého MacBooku sa jeho záujem obrátil aj na App Store a tvorbu iOS hier. Tentoraz sa na nás Peter obrátil s jeho v poradí druhým iOS titulom, ktorý je opäť určený pre majiteľov iPadu. Druhá hra s názvom Blue Head je kompatibilná s Retina displejom iPadu tretej a štvrtej generácie a jej primárnym cieľom je precvičovať hráčovú vizuálnu pamäť.

Blue Head Menu

Po spustení má hráč k dispozícii vcelku prehľadnú úvodnú ponuku, ktorej dominuje nápis „NEW GAME“ a v pozadí hrá príjemná „gitarovka“. V hornej časti sa nachádzajú dve záložky. Tá naľavo, akýsi „Tutorial“, hráča prevedie základnými úkonmi, ktoré bude potrebovať pre úspešné splnenie každého z 30 levelov. Záložka vpravo hore vypne spomínaný gitarový podmaz. K dispozícii sú aj tlačidlá sociálných sietí Facebook a Twitter, prostredníctvom ktorých hráč svetu oznámi, že sa práve snaží cibriť svoju vizuálnu pamäť pomocou hry Blue Head. Keďže hra spolupracuje so službou Game Center, svoje skóre si môžte porovnať s ostatnými hráčmi v sekcii Leaderboard.

Blue Head Level 1

Samotná hra spočíva v správnom rozmiestnení zápaliek v určenom časovom limite. Hráč má na začiatku každého kola na niekoľko sekúnd k dispozícii predlohu, podľa ktorej musí usporiadať rozhádzané zápalky. Obtiažnosť obrazca stúpa postupne v každom z tridsiatich kôl. Kým na začiatku sú to iba jednoduché obrazce, ktoré je možné vytvoriť dvoma zápalkami, v ďalších kolách ich počet stúpa a zvyšuje sa aj obtiažnosť daného obrazca. Samozrejme na každý obrazec je stanovený časový limit. Ak si hráč požadovaný obrazec nepamätá, vľavo dole je k dispozícii pomocné tlačidlo, pomocou ktorého sa obrazec opäť objaví. Pomocné zobrazenie však hráča stojí 5 sekúnd z jeho časového limitu.

Blue Head Level 5

Na záver môžme povedať, že Peter Považan naozaj splnil to čo si predsavzal a Blue Head je na vyššej úrovni ako jeho prvotina I am Doctor!. Druhý titul z Petrovej dielne hráčovi ponúka jednoduchý „tutorial“, disponuje aj prehľadom hráčov s najvyšším dosiahnutým skóre a pribudla možnosť zdieľania na sociálnych sieťach Facebook a Twitter. Hra je však podľa nášho názoru stále určená predovšetkým mladším používateľom iPadu. Pomocou nej si jednoducho vycibria svoju fotografickú pamäť a možno strávia čas o čosi zmysluplnejšie, ako pri sledovaní súčasnej ponuky našich súkromných televíznych spoločností.

Blue Head si môžte stiahnuť prostredníctvom App Store za 0,89 €, alebo sledujte nášu Facebook fanpage, kde sa dnes (v sobotu 10.11.2012) večer objavia štyri „promokódy“ na bezplatné stiahnutie tejto celkom vydarenej slovenskej gamesky. Stačí sledovať nášu Facebook stránku a možno sa podarí získať Blue Head práve vám.

Za možnosť posúdiť jeho prácu a za poskytnutie promokódov ďakujeme Petrovi Považanovi. Ak sa chcete o Petrovi a jeho práci dozvedieť viac, stačí navštíviť jeho oficiálnu webstránku.

Blue Head pre iPad (App Store)

Tagged with →  
Share →