Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Štúdio Alda Games je medzi vývojármi počítačových hier nováčikom. Vzniklo v Brne v roku 2013 a za krátky čas svojej existencie stihlo vyprodukovať podarený debut s názvom Zachraň šneka. Ide o logickú hru určenú pre tablety, smartfóny a multimediálne prehrávače so systém iOS, ktorá bola pred pár dňami uvedená do App Store a je dostupná zadarmo.

Ambície nadšencov z Alda Games sú nemalé, spočiatku sa chcú stať česko-slovenskou jednotkou na trhu mobilnej zábavy a postupne zakotviť v rebríčkoch TOP 25 hier po celom svete. Aleš Kříž, hlavný vývojár a vedúci štúdia, argumentuje jasne:

Segment mobilnej zábavy raketovo rastie a takmer každý, kto má motiváciu a dostatočné schopnosti dokáže dosiahnuť, aspoň lokálny, úspech. Ak k tomu pridáte lásku k hrám, odhodlanie a dlhoročné hráčske skúsenosti, máte  šancu zaujať aj na globálnom trhu. Samozrejme, za všetkým je množstvo prebdených nocí, nekonečné testovanie či boj o získanie pozornosti hráčov zaplavených množstvom zaujímavých titulov, no pokiaľ vytrváte a vašim titulom vdýchnete dušu, nemôžete neuspieť.

Zachráň šneka

Jedna z úrovní

Prvým počinom skupiny mladých vývojárov je hra Zachraň šneka, v ktorej sa hráč dostáva do role ochrancu bezbranných slimákov. Mäkkýšom totiž hrozí hneď niekoľko nebezpečenstiev – padajúce kamene, spaľujúce slnečné lúče alebo ostré pripináčiky rozosiate po zemi. Úlohou hráča je pomocou predmetov vytvoriť medzi hrozbou a slimákmi bariéru alebo ich dopraviť na kryté miesto.  Popri tom tiež musí zbierať hviezdy a dbať na časový limit, ktorý je kritériom neskoršieho hodnotenia. Okrem zapojenia logiky a odhadu sa teda musí zamerať aj na rýchle zhodnotenie situácie a následne rozhodnutie.

Zachráň šneka

Ručne kreslená grafika

Titul je postavený na hernom engine Unity, obsahuje 24 úrovní, odstupňovaných podľa troch  stupňov náročnosti a je situovaný do prírodného mikrosveta drobných živočíchov. Väčšina grafických prvkov je kreslená ručne a pôsobí príjemným dojmom. O tom, prečo sa štúdio rozhodlo vo svete moderných grafických metód práve pre tento prístup opäť hovorí Aleš Kříž:

Napriek možnostiam súčasných technológií sme zvolili ručne kreslenú grafiku. Sčasti kvôli istej nostalgii za časmi, kedy hry neboli preplnené bombastickými efektmi a explóziami a tiež preto, že sa so Zachraň šneka chceme priblížiť čo najširšiemu publiku. Grafika má osloviť deti i dospelých a rovnako je orientovaný aj samotný herný zážitok.

Titul je zatiaľ k dispozícii iba pre zariadenia so systémom iOS, ale čoskoro vyjde vo verzii pre operačný systém Android a v blízkej budúcnosti bude prístupný aj pre ďalšie populárne platformy. Hra je zadarmo a môžete ju získať priamo v App Store.

Tagged with →  
Share →