Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Mnoho z vás si určite dalo nejaké predsavzatia do nového roka. Ak je vaším predsavzatím denne si niečo kreatívne odfotografovať, bezplatná aplikácia Collect: Photo a day je práve pre vás. Aj keď existuje mnoho podobných aplikácií, táto mne osobne prišla najviac “user-friendly”.

Collect: Photo a day je solídna aplikácia, ktorá sa zameriava na zachytávanie a ukladanie vašich spomienok. Obsahuje taktiež pripomienkovač, ktorý vám denne v tom istom čase pripomenie, že si máte niečo odfotiť. Vaše fotografie si taktiež môžete roztriediť do rôznych priečinkov, napr. zvieratá či jedlá, ktoré ste navarili alebo akokoľvek si budete chcieť zaznamenávať každý deň.

Ukladať fotografie je možné dvoma spôsobmi, buď vyberiete fotku z priečinka, kde ju máte uloženú alebo pomocou aplikácie spustíte fotoaparát a fotka sa vám priamo uloží do kalendára. Pri ukladaní novej fotky do albumu k nej môžete pridať rôzne tagy a krátke info, aby ste si vedeli spomenúť ako fotka vznikla. Ak vám jedna fotografia nestačí, môžete ich denne zhotoviť aj viac. Hneď po uložení fotky vám aplikácia zobrazí pekný denný kalendárny náhľad na všetky fotografie v danom mesiaci.

Collect je najnovšou aplikáciou spoločnosti The Lens Lab Pty a do App Store dorazila v druhej polovici decembra. Občas sa stane, že aplikácii niečo chýba. V prípade tejto aplikácie je to absencia fotografických záloh. Collect uchováva všetky fotky vo vašom iPhone, ale neexistuje spôsob ako ich uploadovať do cloudovej aplikácie ako Drobpox alebo ich hromadne exportovať. Môžete síce vybrať možnosť pridať fotky medzi odfotografované snímky v telefóne, ale táto možnosť dokáže uložiť len fotku bez tagov alebo poznámky, ktorú ste k nej vytvorili.

Jedinou možnosťou je fotku denne exportovať a uložiť ju do albumu „Camera Roll“ alebo poslať emailom. Ak sa rozhodnete pre prvú možnosť, fotka je uložená ako akási pohľadnica, ktorá obsahuje danú fotografiu a všetky informácie, ktoré ste k nej pridali. Zálohovať každý deň je však zdĺhavé nudné  navyše je tu stále možnosť, že na to jednoducho zabudnete. Ostáva len dúfať, že budúca verzia aplikácie prinesie nejakú formu automatickej zálohy.

Collect: Photo a Day (App Store)

Tagged with →  
Share →