Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Pre nezainteresovaných, v piatok 24. augusta 2012 Okresný súd v San Jose vyniesol rozsudok, podľa ktorého musí juhokórejský Samsung zaplatiť spoločnosti Apple viac ako 1 miliardu amerických dolárov. Obe spoločnosti sa k verdiktu vyjadrili ako pre média, tak smerom k svojim zákazníkom a zamestnancom. K celej záležitosti sa vyjadrila už aj spoločnosť, ktorej sa celá patentová bitka bytostne dotýka. Ide o firmu Google, ktorá stojí za operačným systémom Android. Ten beží na všetkých sporných zariadeniach firmy Samsung.

Google Logo

Google sa vo svojom vyjadrení snaží dištancovať od všetkých kontroverzných sporov. Argumentuje tým, že väčšina sporov, ktoré boli počas uplynulého pojednávania prezentované priamo nesúvisia s OS Android. Skôr sa týkajú priamych softvérových implementácií a hardvérového vzhľadu, za ktorými stojí spoločnosť Samsung.

Vyjadrenie firmy Google:

Súd bude posudzovať obojstranné porušovanie patentov. Väčšina z nich sa však netýka jadra operačného systému Android a niektoré znovu-vyšetruje Americký patentový úrad. Mobilný priemysel sa vyvíja veľmi rýchlo a všetci hráči – vrátane nováčikov – sa snažia stavať na nápadoch, ktoré tu existujú už desaťročia. Naša spolupráca s partnermi spočíva v tom, aby sme zákazníkovi ponúkli inovatívne a cenovo dostupné produkty a nechceme, aby nás v tom čokoľvek obmedzovalo.

Ak to náhodou neviete, Google poskytuje Samsungu a ostatným výrobcom svoj mobilný operačný systém bezplatne. Samsung je v súčasnosti najväčším výrobcom mobilných zariadení, využívajúcich OS Android.

Tagged with →  
Share →