Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Počas uplynulého víkendu sme vám okrem podrobných informácií o výsledku súdneho pojednávania Apple vs. Samsung, priniesli aj obsah otvoreného listu, ktorým Tim Cook reagoval na víťazstvo a o svoje pocity sa v ňom podelil aj so zamestnancami spoločnosti Apple. My vám ponúkame aj vyjadrenie druhej strany. Vedenie juhokórejskej spoločnosti Samsung Electronics, rozposlalo svojim pracovníkom podobnú internú správu, v ktorej rovnako ako druhá strana vyjadruje svoje pocity, ohľadom piatkového verdiktu poroty.

Samsung Logo

Vyjadrenie, týkajúce sa rozhodnutia kalifornskej poroty.

Keďže Apple bol jedným z našich najvýznamnejších zákazníkov, snažili sme sa skôr o dohodu, ako o súdny proces. Apple však vyžadoval riešenie súdnou cestou, a tak sme nemali inú možnosť ako podať protižaloby, aby sme aspoň takouto formou chránili našu spoločnosť.

Samozrejme, sme veľmi sklamaní rozhodnutím amerického Okresného súdu pre severnú Kaliforniu (Northern District of California – NDCA) a je poľutovaniahodné, že verdikt spôsobil neistotu medzi našimi zamestnancami, rovnako ako medzi našimi vernými zákazníkmi.

Konečnému rozhodnutiu sudcu však ešte predchádza niekoľko procedúr. Budeme robiť aj naďalej všetko preto, aby boli naše argumenty prijaté.

Rozhodnutie NDCA je v ostrom protiklade s predošlými verdiktmi súdov v niekoľkých iných krajinách, ako napríklad Veľká Británia, Holandsko, Nemecko či Kórea, podľa ktorých naša spoločnosť nekopíruje dizajn zariadení Apple. Tieto súdy tiež uznali naše argumenty o našich patentových štandardoch.

História ukázala, že ešte stále existuje spoločnosť, ktorá si získala srdcia a myseľ zákazníkov a dosahuje trvalý rast, aj keď primárne svoje prostriedky investuje do patentových sporov, nie do inovácií.

Veríme, že zákazníci a trh budú stáť na strane tých, ktorých prioritou sú inovácie a nie spory a to aj bez pochýb dokážeme.

Medzičasom sa v médiach objavila informácia, že kapitálová hodnota juhokórejského Samsungu klesla v súvislosti s minulotýždňovým súdnym rozhodnutím o rekordných 7 %. Vo finančnom vyjadrení, hodnota spoločnosti na burze cenných papierov sa prepadla o 12 miliard amerických dolárov (9,73 miliardy €). Naopak kalifornský Apple si polepšil na rekordných 680 $ za jednu akciu a jeho hodnota na burze stúpla na nové maximum 637 miliard dolárov (509 miliard €).

Tagged with →  
Share →