Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Pozrite si, čo všetko vám môže ponúknuť pracovný stôl budúcnosti. Zaujímavý koncept s názvom iDesk bol navrhnutý a predstavený dizajnérom Adamom Bentonom. iDesk je úplne adaptabilný pracovný priestor, ktorý neobsahuje len váš počítač a dokumenty. Jeho funkčnosť sa zvýšila tým, že zahŕňa vzájomnú interakciu, teda vzájomné pôsobenie medzi užívateľom a zariadením v podobnom duchu, ako v prípade technológie Microsoft Surface.

iDesk

Umiestnením objektov na plochu iDesku môžu byť obrázky alebo dáta jednoducho prenesené z vášho smartfónu, tabletu alebo fotoaparátu priamo do vášho stolového počítača alebo naopak. Pracovná plocha by sa stala prídavným pracovným priestorom vášho monitora a umožnila by prehliadanie dokumentov ako keby to boli papiere položené na “tradičnej” pracovnej ploche.

iDesk

Stručne povedané, ide o stôl budúcnosti, ktorý je schopný detekovať a synchronizovať sa s iOS zariadeniami, kontrolovať váš Mac pomocou “multi-touch” gest z ľubovolného miesta na povrchu stola, telefonovať, zobrazovať kalendáre a to všetko na veľkej, krásne lesklej obrazovke.

Hoci je Bentonov dizajn iDesku stale len konceptom, mnoho funkcií, ktoré boli začlenené do tohto pracovného stola už boli predvedené veľkýmii technologickými spoločnosťami, a nám ostáva len dúfať, že ich čoskoro uvidíme medzi bežnými cenovo dostupnými zariadeniami.

Tagged with →  
Share →