Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Celkom nečakanou novinkou, ktorá bola počas dnešnej prezentácie predstavená je celkom určite štvrtá generácia klasického iPadu. Apple síce nezmenil jeho dizajn, no jeho výpočtový aj grafický výkon podľa slov Phila Schillera stúpol o 100 %. Dvojnásobný výkon má na svedomí nový 2-jadrový procesor A6X, ktorý disponuje 4-jadrovým grafickým čipom.

Aktualizovaný iPad  ponúkne dvojnásobnú rýchlosť prenosu údajov prostredníctvom Wi-Fi pripojenia. Applu sa pomocou nového LTE čipu podarilo rozšíriť 4G LTE konektivitu a klasický 30-pinový konektor bol podľa očakávania nahradený novým Lightning konektorom. Zlepšenia sa dočkala aj predná FaceTime kamera, ktorá odteraz zvládne HD obraz s rozlíšením 720p. Výdrž batérie ostala na úrovni 10 hodín.

iPad 4G

V oblasti príslušenstva pribudnú dátové adaptéry Lightning -> USB a Lightning -> SD a adaptéry na prenos obrazu Lightning -> HDMI a Lightning -> VGA.

Ceny inovovaného jablčného tabletu ostanú na úrovni tretej generácie. Základný 16 GB model vo verzii Wi-Fi bude stáť 499 $ a 16 GB Wi-Fi+Celular si Američan kúpi za 629 $. V súvislosti s predstavením nového iPadu a iPadu mini bude Apple ponúkať už iba 16 GB verziu iPadu 2 a to za 399 $ za Wi-Fi verziu a 529 $ za Wi-Fi+Celular.

Tagged with →  
Share →