Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

iBooks 3.0

Jednou z prvých noviniek, ktoré boli predstavené počas utorkovej mediálnej prezentácie bola aplikácia iBooks 3.0. Aplikácia prináša niekoľko zaujímavých noviniek, ktoré by mali čitateľovi spríjemniť čas strávený pri čítaní elektronických kníh či učebníc. Novinkou je napríklad plná podpora znakov čínštiny, japončiny či kórejčiny.

iBooks 3.0

V aplikácii tiež pribudla možnosť zmeniť vzhľad knihy z klasickej viac-stránkovej podoby na listinu, v ktorej sa dá pohybovať jednoduchým gestom vo vertikálnom smere. Novinkou je aj možnosť zdieľania úryvkov na sociálnych sieťach Facebook a Twitter alebo pomocou iMessage či emailom. Prehĺbená bola aj integrácia so službou iCloud. Kniha, ktorú používateľ otvorí na iPade sa otvorí presne tam, kde ju prestal čítať napríklad na iPhone či iPodte touch. Automaticky bude prebiehať aj aktualizácia knižných titulov. Aplikáciu iBooks 3.0 si používatelia môžu stiahnuť priamo do svojich iOS zariadení alebo ju nájdu v iTunes v sekcii App Store.

iBooks Author

iBooks Author je aplikácia, pomocou ktorej je možné vytvoriť a následne v iBookstore publikovať elektronickú knihu či interaktívnu učebnicu. Nová verzia prináša autorom možnosť použitia vlastných fontov, pridávať môžu zložité matematické výrazy a multi-dotykové widgety priamo do kníh. Nová verzia tiež umožní odoslať práve vytvorenú publikáciu na schválenie priamo do iBookstore. Nový iBooks Author je dostupný bezplatne v Mac App Store.

Tagged with →  
Share →