Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

OS X 10.8 Mountain Lion Release Date

Apple počas úvodnej prezentácie na júnovej konferencii WWDC 2012 oznámil, že finálna verzia systému OS X 10.8 Mountain Lion sa do Mac App Store dostane v priebehu nasledujúceho mesiaca. Konkrétny termín však uvedený nebol. Dnes je už však všetko jasné – Mountain Lion sa v Mac App Store objaví 19. júla 2012, teda presne 364 dní po uvedení súčasnej verzie OS X 10.7 Lion a približne mesiac po WWDC.

Nová verzia operačného systému bude lacnejšia, keďže používateľ zaplatí iba 15,99 € (resp. 19,99 $). Aktualizácia zo starších verzií (Snow Leopard, alebo Lion) bude pozostávať z niekoľkých jednoduchých krokov a prebehne takmer automaticky. Priamy prechod na novú verziu bez nutnosti „čistej“ inštalácie bude možný aj zo systému Mac OS X 10.6.8 Snow Leopard.

OS X 10.8 Mountain Lion prinesie viac ako 250 noviniek. Medzi najvýznamnejšie z nich bude určite patriť napríklad Centrum notifikácií, hlbšia integrácia služby iCloud, nové aplikácie Messages (náhrada za doterajší iChat), Reminders (Pripomienky z iOS), Notes (Poznámky z iOS), či služba GateKeeper, PowerNap alebo Dictation. Vylepšené budú aj možnosti zdieľania obsahu. V natívnych aplikáciách sa objaví tlačidlo Zdieľať, pomocou ktorého používateľ jednoducho odošle Tweet, alebo status na Facebook.

Tagged with →  
Share →