Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Redaktori webovej stránky Other World Computing podrobili nový Retina MacBook Pro netradičnému záťažovému testu. Výkon nového zariadenia otestovali tak, že k nemu pripojili trojicu externých monitorov. Na pripojenie použili všetky vstavené multimediálne porty – HDMI a 2x Thunderbolt a výsledok si môžte pozrieť na nasledujúcej fotografii.

Retina MacBook Pro External Display

Retina MacBook Pro bez problémov „poháňa“ štvoricu displejov (zdroj: OWC)

Obrázok síce neposkytuje informáciu, ktorá by sa dala hodnotiť v reálnom čase, redaktori spomínanej stránky však poskytli presné údaje, ktoré charakterizujú výsledok záťažového testu. Retina MacBook Pro podľa ich zistení dokáže bez akýchkoľvek problémov zobrazovať obsah na štyroch displejoch v ich natívnom rozlíšení:

  1. Vstavaný Retina displej @ retina rozlíšenie
  2. iMac použitý ako externý displej @ 2560 x 1440 pripojený pomocou Thunderbolt
  3. iMac použitý ako externý displej @ 2560 x 1440 pripojený pomocou Thunderbolt/DisplayPort
  4. LG monitor @ 1920 x 1200 pripojený pomocou HDMI

Pohyb obrázkov, či ľubovoľného multimediálneho obsahu bol bez akýchkoľvek oneskorení a notebook dokonca dokázal bez problémov prehrávať video na všetkých štyroch obrazovkách súčasne. Nový Retina MacBook Pro teda, okrem vlastných zobrazovacích bodov, dokáže „obsluhovať“ ďalších 15 680 000 pixelov – úctyhodný výkon, ktorým v súčasnosti disponuje už iba profi-stanica Mac Pro.

Tagged with →  
Share →