Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Galaxy S IVDo oficiálneho predstavenia Galaxy S IV ostáva už len niečo vyše týždňa a na povrch sa v tejto súvislosti každý deň dostáva niekoľko zaujímavých informácií. Tou prvou, je oficiálny termín predstavovania, ktorý bol stanovený na 14. marec 2013 a tou druhou je celkom netradičné miesto konania mediálnej prezentácie. Kórejci chcú svoju novú vlajkovú loď na poli mobilných telefónov predstaviť na jednom z najrušnejších námestí našej planéty, Times Square v New Yorku.

Počas uplynulého víkendu sa v benchmarku AnTuTu dokonca objavil záznam zariadenia, ktoré sa identifikovalo ako Galaxy S IV. Nový smartfón by mal podľa tohto záznamu ponúknuť špičku v oblasti mobilných technológií. Posúďte sami. Poháňať ho bude 8-jadrový procesor Exynos Octa 5410, ktorý bude kmitať na frekvencii 1,8 GHz. Operačná pamäť bude na úrovni 2 GB a o grafický výkon sa postará čip PowerVR SGX 544MP. Super AmoLED displej bude mať uhlopriečku 4,9-palcov a Full HD rozlíšenie 1920×1080 px. Na zadnej strane by mal byť umiestnený fotoaparát s rozlíšením 13 MPx. Testované zariadenie pracovalo pod operačným systém Android 4.2 Jelly Bean.

Samsung Galaxy S IV

Stane sa Galaxy S IV kráľom medzi inteligentnými telefónmi? (ilustračné foto)

Telefón by mal podporovať GSM/WCDMA/LTE siete a to aj napriek tomu, že bude osadený čipovou sadou Exynos. Samsung tak s najväčšou pravdepodobnosťou ponúkne podobne ako Apple v prípade iPhonu 4S, tzv. „svetový telefón“. Doposiaľ Kórejci ponúkali dve verzie Galaxy S III – prvú GSM, s označením GT-I9300 a druhú s podporou 4G/LTE, s označením GT-I9305.

Podľa ďalších neoverených informácií by mohlo byť lacne vyzerajúce plastové šasi minulosťou a juhokórejský výrobca vraj konečne ponúkne telo zo zliatiny hliníka. Galaxy S IV vraj ostane verný aj tradičnej trojici tlačidiel Späť, Home a Menu.

Tagged with →  
Share →