Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Hudobná akadémia National Academy of Recording Arts and Sciences, ktorá každoročne (od roku 1957) udeľuje ocenenia za úspechy v hudobnom priemysle, sa rozhodla tento rok udeliť cenu aj nedávno zosnulému spoluzakladateľovi spoločnosti Apple Inc., Stevovi Jobsovi. Slávnostný ceremoniál sa bude konať v sobotu 11.februára 2012.

Recording Academy GRAMMY

Steve Jobs sa ako bývalý šéf a spoluzakladateľ firmy Apple pričinil o vytvorenie produktov a technológií, ktoré transformovali spôsob, akým v súčasnej dobe konzumujeme hudbu, filmy a knihy. Jobsove produkty, ako napríklad iPod s podporou online obchodu iTunes, priniesli revolúciu do hudobného priemyslu, novým spôsobom distribúcie a nakupovania hudby. V roku 2002 spoločnosť Apple Inc. získala ocenenie v kategórii Technical GRAMMY za jej prínos a technický význam v oblasti nahrávania. Firma je aj naďalej lídrom v predstavovaní nových technológií, napríklad aj vďaka produktom ako iPhone alebo iPad.

Cena Grammy za celoživotné dielo je určená pre tých umelcov, ktorí svetu po celý svoj život prinášali vynikajúce umelecké zážitky. Cena Trustees je udeľovaná človeku, ktorý sa po celú svoju kariéru snažil o prínos v oblasti rastu hudobného priemyslu. O oboch cenách rozhoduje hlasovanie členov rady akadémie. Cena Technical GRAMMY je ocenenému udeľovaná na základe hlasovania producentov a hudobných odborníkov Academy’s Producers & Engineers Wing Advisory Council. Cena je udelená jednotlivcovi alebo spoločnosti, ktorá svojou prácou prispela k technickému pokroku v oblasti hudobného priemyslu.

Share →