Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Volkswagen iBeetle

Návštevníci šanghajského autosalónu si mohli počas uplynulého víkendu obzrieť inovovaný model legendárneho „Chrobáka“. Volkswagen iBeetle okrem niektorých nových dizajnových prvkov v exteriéri, ponúkne fanúšikom jablčných produktov integrovanú dokovaciu stanicu a špeciálnu aplikáciu, prostredníctvom ktorej sa vodičov iPhone premení na plnohodnotnú súčasť vozidla.

Spomínaná iPhone aplikácia, v spolupráci s palubným systémom vozidla vodičovi umožní okrem synchronizácie a prehrávania hudobnej knižnice, alebo uskutočňovania telefonických hovorov, aj čosi navyše. Zástupcovia svetoznámej automobilky tvrdia, že v prípade automobilu iBeetle ide naozaj o prvé „originálne používateľské rozhranie vozidla, ktoré bolo pre iPhone vyvíjané v spolupráci s firmou Apple“.

Tlačová správa spoločnosti Volkswagen:

Dokovacia stanica sa nachádza v strede palubnej dosky: iPhone sa po zaklapnutí automaticky stane súčasťou vozidla. Vodič má k dispozícii všetky jeho funkcie – môže telefonovať, počúvať hudbu alebo využívať možnosť navigácie.

Ak sa na iPhone spustí špeciálne navrhnutá aplikácia, telefón sa k Beetlu pripojí prostredníctvom dokovacej stanice alebo bezdrôtovo. Aplikácia vodičovi umožní využívať niektoré z týchto funkcií:

  • Spotify (služba nie je dostupná na území SR): používateľom umožní vo vozidle Beetle streamovať hudbu, vlastné playlisty alebo online rádiá. Používatelia môžu svoje obľúbené skladby zdieľať s priateľmi a multimediálny obsah prehrávať prostredníctvom služby „Spotify“ alebo „iTunes“.
  • Expert: iPhone sa stane doplnkovým palubným počítačom a používateľovi ponúkne 5 funkcií: G-Meter (meranie zrýchlenia), tlak oleja a chladiacej kvapaliny, stopky a kompas.
  • Trainer: porovnávanie vzdialeností, spotreby a času, pre rôzne alternatívy trasy medzi dvoma miestami. Používateľ sa môže o svoje skúsenosti z cesty podeliť na sociálnych sieťach Facebook alebo Twitter.
  • Reader: Zoznam najnovších príspevkov zo sociálnych sietí, ale aj textových správ, ktoré aplikácia dokáže konvertovať do audio podoby.
  • Postcard: Svoju polohu môže používateľ zdieľať so svojimi známymi vo forme digitálnej pohľadnice s motívom mapy.
  • Photo: Zdieľanie fotografií z kabíny na rôznych sociálnych sieťach. Funkciu stačí aktivovať a aplikácia sa postará o všetko ostatné…
  • Milestones: Funkcia je dostupná keď je iPhone mimo dokovacej stanice. Virtuálne ocenenia, pri rôznych príležitostiach (prekonanie vzdialeností, rýchlosti a pod.).

Možno sa pýtate: V čom je je vlastne iBeetle výnimočný? Veď v súčasnej dobe existuje hneď niekoľko auto-dokovacích staníc od rôznych výrobcov. Volkswagen však pri vývoji nového vozidla oficiálne spolupracoval so spoločnosťou Apple a iBeetle naozaj prinesie štýlové prepojenie dizajnu jablčného smartfónu s legendárnym automobilom.

iBeetle by sa mal začať oficiálne predávať začiatkom roka 2014 v dvoch verziách – kupé a kabriolet. Medzi tradičnými farebnými kombináciami, nebude chýbať dvojica špeciálnych farebných prevedení po vzore iPhonu 5 – monochromotická-čierna a bielo-strieborná.

Tagged with →  
Share →