Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Aj keď bol webový prehliadač Google Chrome pre iOS zariadenia vydaný len minulý týždeň, v priebehu niekoľkých dní sa v App Store dostal na popredné miesta rebríčka bezplatných iOS aplikácií (momentálne je v slovenskom App Store na druhom mieste, hneď za aplikáciou Dragon Dictation). iOS používatelia jednoducho prahli po možnosti zmeny internetového prehliadača a Google Chrome im ju v plnej miere ponúkol. Keďže súčasná verzia systému iOS štandardne nepovoľuje zmenu predvoleného prehliadača, prinášame vám niekoľko bezplatných Jailbreak nástrojov, pomocou ktorých si vylepšíte funkcionalitu Chromu a nastavíte ho svojim predvoleným webovým prehliadačom.

iOS Google Chrome

Kým sa pustíme do vylepšovania jeho funkcionality, potrebujeme prehliadač Google Chrome nastaviť ako predvolený. Ako sme už uviedli, Apple majiteľom iOS zariadení (bez Jailbreaku) nepovoľuje nahradiť prehliadač Safari iným prehliadačom. Cydia však ponúka bezplatný tweak pod názvom Browser Changer, ktorý vám možnosť výmeny predvoleného prehliadača ponúka. Po inštalácií stačí v nastaveniach utility nastaviť prehliadač Google Chrome ako predvolený a ten sa bude štandardne spúšťať pri kliknutí na akýkoľvek webový odkaz, z ktoréhokoľvek miesta v systéme iOS.

Ďalším krokom je inštalácia bezplatnej Cydia utility Chromizer, ktorá v prehliadači Chrome aktivuje hneď niekoľko vylepšení. Používateľ má po inštalácii tohto tweaku k dispozícii niekoľko nových gest – jednorázovým poklepaním troma prstami sa aktivuje „full screen“ mód, objaví sa aj známe gesto „pull to refresh“, pomocou ktorého jednoducho obnovíte obsah webovej stránky, pretiahnutím prsta z ľavej alebo pravej strany displeja prechádzate medzi jednotlivými tabmi. Chromizer tiež pridáva možnosť jednoduchej navigácie medzi stránkami – stačí pretiahnuť dvojicou prstov smerom doľava alebo doprava.

Posledným vylepšením je rovnako ako v predošlích prípadoch, bezplatná Cydia utlitika ChromeURL. Mnohí ste si určite všimli, že aplikácia Chrome ponúka pri zadávaní textu vlastné rozloženie klávesnice, ktorá v prípade zadávania koncovky domény štandardne ponúka (narozdiel od prehliadača Safari) iba koncovku .com. Ak ste zvyknutí túto klávesu využívať a vadí vám obmedzenie, ktoré zo sebou Chrome priniesol, nainštalujte si ChromeURL a opäť získate plnohodnotné rozloženie klávesnice s možnosťou krátkeho pridržania klávesy .com, po ktorom sa objavia aj ďalšie koncovky (.org, .info, .sk a pod.).

Utilita Chromizer v akcii:

Tagged with →  
Share →