Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Aj napriek faktu, že spoločnosť Apple oficiálne nefiguruje medzi jej zákazníkmi, vo všeobecnosti je známe, že firma Corning Incorporated sa v oblasti mobilných zariadení objavila v období, keď bol svetu predstavený originálny iPhone a v súčasnej dobe sú obrazovky všetkých iOS zariadení chránené špeciálnym sklom Gorilla Glass od tohto amerického výrobcu. V priebehu uplynulého týždňa zástupcovia spoločnosti predstavili v Las Vegas už tretiu iteráciu ich odolného skla.

Corning Gorilla Glass 3

Podľa informácií, ktoré boli odprezentované počas veľtrhu CES, bolo sklo vylepšené na molekulárnej úrovni – Corning v tejto súvislosti vyvinul vlastnú technológiu s názvom Native Damage Resistance (prirodzená odolnosť voči poškodeniu). NDR vraj oproti predošlím generáciám zlepšuje celkovú pevnosť skla, vznik viditeľných škrabancov sa podarilo redukovať až o 40 % a o 50 % bola vylepšená súdržnosť materiálu v prípade vzniku prasklín.

Nasledujúce video demonštruje odolnosť Gorilla Glass 3 voči poškodeniu. Pri teste na povrch skla dopadá železná guľôčka s hmotnosťou približne 130 gramov.

Tagged with →  
Share →