Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Mediálna konferencia spoločnosti Samsung dnes v Las Vegas prniesla dve zásadné technologické novinky. Prvou z nich je 8-jadrový mobilný procesor Exynos 5 Octa, ktorý bude nástupcom procesoru Exynos 5 Dual a Samsung ho s najväčšou pravdepodobnosťou použije v štvrtej generácií smartfónu Galaxy S.

Nová SoC jednotka sa skladá z dvojice 4-jadrových procesorov typu Cortex A15 a Cortex A7. Prvý z dvojice procesorov bude pracovať na frekvencii 1,8 GHz a bude mať na starosti najnáročnejšie operácie. Druhé štvor-jadro s architektúrou A7 pobeží na frekvencii 1,2 GHz a postará sa o menej náročné operácie, ako napríklad prehrávanie hudby či surfovanie na internete. ARM technológia big.LITTLE zabezpečí prepínanie medzi oboma procesormi podľa potreby. Nový čipset by vďaka tejto technológii mal byť až o 70 % energeticky efektívnejší ako jeho predchodca. Grafické jadro bude podľa slov Samsungu dvakrát výkonnejšie ako v prípade procesora Exynos 5 Dual.

Samsung Youm

Druhou novinkou na dnešnej prezentácii bol prototyp s názvom Youm – smartfónu, ktorý disponuje zahnutým displejom. Testovací mobil s uhlopriečkou približne 5 palcov, disponoval displejom, ktorý je po stranách zahnutý pod približne 45-stupňovým uhlom. V smartfóne bežal bližšie nešpecifikovaný operačný systém, no pravdepodobne sa jednalo o neverejnú verziu systému Bada od spoločnosti Samsung. Hlavnou myšlienkou je v tomto prípade využiť ohnutú časť displeja na zobrazovanie informácií aj v prípade, že telefón je uložený v púzdre či v kryte.

Samsung Youm

Juhokórejčania síce bližšie nešpecifikovali, kedy sa jedna či druhá technológia objaví v praxi – podľa neoverených správ by mal byť novým 8-jadrom poháňaný Samsung Galaxy S IV, ktorého predstavenie sa očakáva v najbližších mesiacoch a technológia zahnutého displeja by sa mohla objaviť v mobilných zariadeniach ešte v priebehu tohto roka.

Tagged with →  
Share →