Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Apple pred niekoľkými hodinami vydal finálnu verziu operačného systému OS X 10.8 Mountain Lion. Plánujete aktualizovať ešte dnes? Ponúkame vám spôsob, ako si skontrolovať funkčnosť vami používaných aplikácií.

Existuje mnoho používateľov, ktorí na novú verziu operačného systému neprechádzajú hneď v prvý deň. Radšej niekoľko dní či týždňov vyčkajú a počas tohto času pozorne sledujú problémy, ktoré sa objavia. Aktualizáciu realizujú až vtedy, keď je z ich pohľadu bezpečná. Väčšina používateľov sa však takto rozumne nechová a novú verziu systému inštaluje ihneď po jej oficiálnom vydaní.

RoaringApps.com

Pokiaľ patríte do skupiny „nedočkavcov“, nie je od veci skontrolovať si, či vami používané aplikácie v OS X 10.8 Mountain Lion naozaj pobežia. V lepšom prípade môžu problémy s kompatibilitou iba znefunkčniť danú aplikáciu, v horšom prípade však môžu spôsobiť pád systému či problém pri štartovaní systému.

Na webovej stránke RoaringApps nájdete zoznam väčšiny (nielen) Mac aplikácií spolu s informáciou o ich kompatibilite s operačným systémom Mountain Lion (resp. Lion). Ak pri danej aplikácii svieti zelená nemusíte sa ničoho báť, ak je však pri nej otáznik, nikto jej kompatibilitu s novým systémom netestoval. Pokiaľ pri aplikácii svieti červená, radšej si svoj prechod na nový systém premyslite (alebo problémovú aplikáciu odinštalujte).

Tagged with →  
Share →