Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Trojica reklamných spotov s názvom „Apple Genius“ sa na zahraničných televíznych obrazovkách objavila počas úvodného ceremoniálu tohtoročnej letnej olympiády. V každom z videí vystupuje pracovník Apple Genius Baru, ktorý má za úlohu poradiť Mac používateľom v rôznych situáciách. Reklamy sa však okamžite po ich vydaní stali terčom kritiky, pre ich údajnú povrchnosť a nevydarený komediálny rozmer. Mnohí si preto pri ich včerajšom stiahnutí z TV obrazoviek vyvodili záver, že Apple týmto spôsobom reaguje na nespokojnosť odbornej verejnosti. Pravda je však taká, že reklamy boli z médií stiahnuté presne podľa plánu a teda nedošlo ani k skráteniu, ani k predĺženiu ich vysielania. Všetky tri dokonca stále nájdete na oficiálnej stránke Apple.

Reklamu „Apple Genius“ v TV po niekoľkých hodinách nahradila nová reklama s názvom „All on iPad“. Tá potenciálnemu zákazníkovi prezentuje niekoľko zaujímavých činnosti, ktoré dokáže nový Retina iPad. Medzi vyzdvihované patrí napríklad iOS integrácia so sociálnou sieťou Twitter, funkcia FaceTime či aplikácie Keynote a Square, AirPlay integrácia s Apple TV a ďalšie. Celé video si môžte pozrieť nižšie.

Ďalšou novinkou je vtipná reklama s názvom „Busy Day“, v ktorej si hlavnú úlohu zahral svetoznámy režisér Martin Scorcese. Ten komunikuje so Siri dokonale vtipným spôsobom, nakoniec navyše na základe jej odporúčania poučuje taxikára kam má odbočiť aby sa vyhol dopravnej zápche.

Tagged with →  
Share →