Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Installous 5

Pre nezainteresovaných, Hackulous je jedna z najznámejších internetových komunít, zaoberajúca sa pirátskymi iOS aplikáciami. Začiatkom uplynulého týždňa sa na ich webe objavil oznam, ktorý nepotešil mnohých majiteľov iOS zariadení s Jailbreak úpravou. Skupina Hackulous oznámila koniec, ktorý údajne súvisí so stagnáciou a obtiažnou obsluhou ich komunitných fór. V tejto súvislosti končia aj utility Installous a AppSync, ktoré patrili medzi najpopulárnejšie JB aplikácie, slúžiace na inštaláciu pirátskych iOS titulov.

Oznam na webstránke Hackulous:

Dobrú noc sladký princ.

S hlbokým zármutkom oznamujeme, že Hackulous končí. Po mnohých rokoch naša komunita stagnuje a naše fóra sa podobajú na mestá duchov. Aj napriek oddanosti našich ľudí, je moderácia a on-line prevádzka našich komunitných fór veľmi náročná. Sme veľmi vďační za dlhoročnú podporu a veríme, že naše miesto čoskoro vyplnia nové, lepšie komunity.

Jailbreak aplikácia Installous poskytovala majiteľovi iPhonu, iPadu a iPodu touch jeden z najjednoduchších spôsobov inštalácie pirátskych iOS titulov. Odchod skupiny Hackulous znamená definitívny koniec aplikácií Installous a AppSync, ktoré boli nevyhnutné pre inštaláciu cracknutých aplikácií. Nefunkčný Installous už hlásia mnohí majitelia iOS zariadení.

Aj keď Hackulous hovorí o stagnácii a obtiažnosti moderovania jeho komunitných fór, niektorí admini tvrdia, že webstránky sú plne funkčné a stále do značnej miery navštevované registrovanými používateľmi. Dôvod vypnutia celej služby je teda s najväčšou pravdepodobnosťou niekde inde. Jedným z nich môže byť napríklad absencia jailbreak úpravy na najnovších iOS zariadeniach a keďže komunita sa riadila heslom „najprv vyskúšaj – potom kúp“ ďalším dôvodom môže byť aj stále zvyšujúci sa počet aplikácií, ktoré používateľovi ponúkajú „Trial – skúšobnú“ verziu. Význam celej komunity sa podľa jedného z adminov vytráca.

Tagged with →  
Share →