Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Renomovaný americký denník The Wall Street Journal priniesol v pondelok informáciu o údajnom 20 % zvyšovaní cien mobilných procesorov série A, ktoré sú súčasťou všetkých iOS zariadení (iPad, iPhone a iPod touch). Portál TheStreet však dnes cituje jedného z vysokopostavených zamestnancov firmy Samsung, ktorý údajné zvyšovanie cien popiera. Podľa jeho slov boli ceny stanovené začiatkom tohto roka a zmeniť ich nie je vôbec jednoduché.

A5 Chip

Vzťahy oboch obchodných partnerov sa naštrbili hlavne v posledných mesiacoch, keď Apple na území Spojených štátov od Kórejcov vysúdil vyše miliardovú pokutu. Tim Cook však počas nedávneho konferenčného rozhovoru s investormi oznámil, že Apple bude aj naďalej odberateľom firmy Samsung a teda ich obchodné partnerstvo ostane v platnosti.

Apple bude od Samsungu podľa súčasného kontraktu odoberať súčiastky minimálne do roku 2014. Analytik Gene Munster je toho názoru, že aj keď sa hovorilo o zmene dodávateľa (špekulovalo sa o spoločnosti TSMC), Apple nebude meniť dodávateľa mobilných procesorov, kým je v platnosti súčasna odberateľsko-dodávateľská dohoda so Samsungom.

Tagged with →  
Share →