Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Aj keď vývoj iOS 7 je vraj v časovom sklze, opierajúc sa o históriu, sir Jonathan Ive a jeho tím, by nám mali na nadchádzajúcej konferencii WWDC 2013 ukázať, ako si predstavujú budúcnosť mobilného operačného systému potom, ako prevzali taktovku nad jeho vývojom po Scottovi Forstallovi. To, že iOS 7 je určite jednou z najočakávanejších noviniek tohto roka, potvrdzuje aj enormný záujem dizajnérov z rôznych kútov sveta, ktorí v posledných mesiacoch doslova chrlia jeden koncept vzhľadu iOS 7, za druhým.

Neoverené informácie hovoria aj o tom, že pod novým vedením, by mal iOS 7 priniesť omnoho „plochšie“ používateľské rozhranie. Minulosťou by sa mal stať tzv. „skeuomorfizmus“, ktorého zástancom bol práve bývalý šéf divízie iOS, Scott Forstall, ale aj samotný Steve Jobs. Hlavným znakom súčasného dizajnu sú akési vizuálne metafory – zobrazovanie mobilných aplikácií tak, akoby boli zo skutočného sveta. V praxi to znamená, že po otvorení aplikácie Pripomienky alebo Poznámky, ich vzhľad pripomína skutočný poznámkový blok.

V súvislosti s vyššie spomenutými indíciami a špekuláciami sa na webovej stránke írskej agentúry Simply Zesty, objavil jeden z konceptov, ktorého implementácia do reality, by určite potešila nejedného z fanúšikov jablčných produktov. Šéfdizajnér spomínanej spoločnosti, Phillip Joyce nielenže vytvoril nádhernú prezentáciu svojich predstáv o smerovaní iOS, no kompletne prepracoval jeho súčasný dizajn, navrhol nový vzhľad štandardných iOS aplikácií (Počasie, Mail, Správy, Kalendár) a vytvoril moderné a elegantné používateľské prostredie. Posúďte sami.

iOS 7 Koncept

iOS 7 Koncept

iOS 7 Koncept

iOS 7 Koncept

iOS 7 Koncept

Tagged with →  
Share →