Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Apple už tradične prináša celému svetu významné novinky prostredníctvom Worldwide Developer Conference. WWDC 2012 nebude výnimkou a dočkať by sme sa mali okrem veľkých aktualizácii oboch systémov – OS X a iOS, aj nového hardvéru.

Podľa najnovších informácií, ktoré prináša denník Wall Street Journal, plánuje Apple na nadchádzajúcej vývojárskej konferencii predstaviť signifikantné zmeny, týkajúce sa služby iCloud. Novinkou by mala byť možnosť zdieľania fotografií a videa s ostatnými používateľmi. V správe sa tiež uvádza, že Apple by mal počas konania konferencie vývojárom sprístupniť iOS 6 vo verzii Developer Preview.

Podľa WSJ:

Nové funkcie, ktoré by mali byť predstavené na nadchádzajúcej vývojárskej konferencii, umožnia používateľovi služby iCloud zdieľanie fotografií s ostatnými používateľmi služby – navýše tí ich budú môcť komentovať a hodnotiť. V súčasnosti môžu používatelia zdieľať svoje fotografie iba v rámci svojich iOS zariadení, prostredníctvom služby Photo Stream, ktorá je na navrhnutá tak, aby sa fotografie s ostatnými zariadeniami iba synchronizovali – nie zdieľali.

Apple tiež pracuje na novej funkcii, pomocou ktorej budú môcť iCloud používatelia synchronizovať svoje videá prostredníctvom služby iCloud. Používatelia sa tiež  budú môcť dostať ku svojim Poznámkam a Pripomienkam – obe aplikácie budú slúžiť na rýchle uchovanie myšlienok prostredníctvom iCloud.com. V súčasnosti  sa k týmto položkám dá dostať iba prostredníctvom klasických iOS aplikácií.

O tom, že Apple plánuje do webového rozhrania icloud.com pridať aplikácie Poznámky a Pripomienky sme vás informovali už minulý piatok. Ďalším dôkazom o pripravovaných zmenách je dnešný výpadok iCloudu. Služba v priebehu dnešného dňa vypadla takmer 15 miliónom používateľom. Apple tento výpadok potvrdil banerom na oficiálnej stránke podpory, kde používateľov informoval o takmer dvojhodinovom výpadku služby Mail a Notes. Výpadok zasiahol zhruba 12 % z celkového počtu používateľov – služba by už však mala byť opäť v plnej prevádzke.

Odborníci už dlhšiu dobu diskutujú o tom, že technologický gigant plánuje vytvoriť sociálnu sieť, ktorá by bola zameraná na zdieľanie fotografií. Minulý rok sme sa dočkali iba funkcie Photo Stream, no tá je iba osobnou službou v rámci zariadení jedného používateľa. Apple to už so sociálnou sieťou skúšal v oblasti hudby (Ping), nedopadlo to však najlepšie. Ostáva nám preto iba veriť, že tento krát sa mu svoj zámer podarí zrealizovať o čosi úspešnejšie.

Tagged with →  
Share →